Szkolenie. 26 godzin zegarowych. 17-19 listopada 2017 oraz 1-3 grudnia 2017.

Konflikt = punkt zwrotny.
Umiejętności mediacyjne w pracy z zespołem

Zapraszamy menadżerów i menadżerki organizacji pozarządowych oraz osoby przygotowujące się do roli zarządzających (projektami, programami, organizacjami, jednostkami) na warsztat, którego celem jest przedstawienie i przećwiczenie metody pracy z konfliktem.

Ułatwi on uczestnikom i uczestniczkom w ich codziennej pracy zarządzanie sytuacjami spornymi w sposób, który pozwoli przejść od wzajemnych oskarżeń i wzajemnego obwiniania do wspólnego poszukiwania rozwiązań.

Po ukończeniu zajęć uczestnik będzie:
•    potrafił analizować sytuację sporną pod kątem źródeł i dynamiki konfliktu,
•    potrafił zastosować schemat rozmowy mediacyjnej w praktyce,
•    umiał stosować techniki docierania do potrzeb, techniki budowania zrozumienia dla różnych perspektyw,
•    umiał zastosować techniki pracy z emocjami w konflikcie,
•    rozumiał postawę mediatora, jako narzędzie pracy,
•    mógł rozpoznać własne podejście/postawę wobec modelu superwizji mediacyjnej.

Formy i metody pracy
Szkolenie ma charakter praktycznego warsztatu i będzie prowadzone  metodami  aktywnymi (drama, analiza przypadku, ustawienia systemowe), z wykorzystaniem wiedzy i dotychczasowych doświadczeń uczestników.


Szkolenie składa się z dwóch weekendowych sesji, w sumie 26 godzin zegarowych

Terminy:
17-19 listopada 2017 oraz 1-3 grudnia 2017
piątek 16.00-19.00
sobota 10.00-18.00
niedziela 10.00-13.00

Koszt: 1290 (w tym Vat)

Liczba miejsc ograniczona
Zgłoszenie prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 609 44 77 61
Prośba o wpłatę zaliczki  w wysokości 300 zł do 31 października.

Prowadzący:

Konrad Sobczyk: Mediator, Superwizor, Trener umiejętności rozwiązywania konfliktów, Współzałożyciel ośrodka mediacji „mediatorzy.pl”, prezes Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.

Specjalizuje się w prowadzeniu mediacji w organizacjach, projektach i rodzinach.
Prowadzi szkolenia przygotowujące do roli mediatora. Realizuje warsztaty doskonalące w budowaniu zrozumienia między skonfliktowanymi stronami oraz pracy z emocjami w konflikcie.
Prowadzi superwizje dla mediatorów, trenerów, animatorów kultury, dyrektorów szkół, doradców metodycznych, nauczycieli.

Wybrani klienci:
Klienci mediacyjni objęci są klauzulą poufności. 

Organizacje, z którymi współpracuje/współpracował trenersko i superwizyjnie:

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę, Mazowiecki Instytut Kultury, Pracowania Zrównoważonego Rozwoju, Fundacja Dobrej Edukacji, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej , Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych, Fundacja MaMa, Federacja Mazowia, Małopolski Instytut Kultury, Europejskie Centrum Solidarności, Szkoła Liderów.

Aktualności

Salon mediacji 18.04.2019
 Serdecznie zapraszamy prawników, sędziów oraz mediatorów na  SALON MEDIACJI:  Mediacja międzynarodowa – nowe prawo spadkowe w UE 18 kwietnia 2019 r. (10.00-13.00)Sąd Okręgowy w Warszawie, Al. Solidarności 127, Sala 400 Spotkanie jest okazją do zapoznania się z rozporządzeniem 650/2012, które w...
Czytaj dalej

FOMENTO
... Mediatorzy.pl są partnerem projektu FOMENTO „Wspieranie mediacji transgranicznych w sprawach cywilnych i spadkowych” współfinansowanego przez Komisję Europejską. Celem jest zapobieganie konfliktom w transgranicznych sprawach cywilnych i rodzinnych, w szczególności w sprawach dotyczących...
Czytaj dalej

Robert Boch w TVP2 - Pytanie na śniadanie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji Robert Boch odpowiadał na pytanie: Kim jest mediator? Opis programu: W Polsce coraz częściej ludzie korzystają z pomocy mediatorów. Coraz częściej sami szukają kontaktu z nimi, nie czekając na propozycję np. od adwokata. Kim jest mediator i w jakich...
Czytaj dalej

Mediacje rodzinne - ksiązka Agaty Gójskiej
Miło nam donieść, że Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego wznowiły książkę Agaty Gójskiej nt mediacji rodzinnych. Książka jest już w sprzedaży! Mediacje rodzinne - Agata Gójska. Książka dotyczy mediacji w sprawach rodzinnych, w szczególności związanych z rozwodem. Prezentuje wiedzę teoretyczną...
Czytaj dalej

Lepszy rodzic - warsztaty
Dbamy o wszelkiego rodzaju rozwój. Dlatego polecamy warsztaty, które będą się odbywać w naszej siedzibie. Nine to five - jesteś profesjonalistą, 24 h na dobę - rodzicem.Potraktuj tę rolę równie profesjonalnie.Zapraszam na II cześć cyklu warsztatów “Lepszy Rodzic” .Wejdź w buty swego dziecka,...
Czytaj dalej

Zapraszamy na szkolenia w 2017
Trwa rekrutacja na nowe szkolenia przygotowujące do roli mediatora rodzinnego. Serdecznie zapraszamy do udziału! Szkolenie specjalizacyjne - "Mediator Rodzinny II"  
Czytaj dalej