Superwizja dla mediatorów w sprawach cywilnych - serdecznie zapraszamy

 

 „Za każdym rogiem czai się kilka kierunków” (Stanisław Jerzy Lec)

 

Drodzy Mediatorzy i Mediatorki,

zwracamy się do Was z propozycją superwizji jako rodzaju wsparcia i doskonalenia Waszej codziennej praktyki mediacyjnej (w sprawach cywilnych).

Cele

Nasze nadrzędne cele to:

 • spojrzenie na mediację z metapoziomu
 • pogłębienie świadomości siebie jako mediatora i procesu, który proponujemy uczestnikom
 • odkrywanie nowych możliwości kierowania procesem.

 

Uczestnicząc w superwizji będziecie:

 • lepiej rozumieć samego siebie jako mediatora - swoją rolę i własne reakcje na to, co dzieje się w czasie mediacji,
 • lepiej rozumieć, co dzieje się w procesie mediacji,
 • lepiej  rozumieć intencje i potrzeby uczestników mediacji,
 • w bezpiecznych warunkach szukać i testować  rozwiązania, które pozwolą na przełamanie impasu w danej mediacji,
 • wspierać się wzajemnie przy poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące Was pytania w danej sprawie mediacyjnej,
 • dzielić się doświadczeniami z innymi mediatorami,
 • rozwijać warsztat pracy.

 

 

Metoda

W naszej pracy sięgamy po różnego rodzaju modele superwizji dedykowane mediacji. Wykorzystujemy również rzeźbę, symulacje, inscenizacje, dyskusje i informacje zwrotne.

 Taki sposób pracy daje szczególną szansę na:

 • uchwycenie dynamiki relacji i dynamiki konfliktu,
 • zidentyfikowanie często niejawnych i powiązanych ze sobą problemów w kontekście relacji grupowych, zachowań, różnic interesów, doświadczeń i oczekiwań wszystkich uczestników mediacji,
 • poszerzenie perspektywy.

 

Charakter grupy:  otwarta

Liczebność grupy: min. 6 osób, max. – 12 osób

Godziny: 17:30- 20:30

Terminy:

 • 30 marca 2012 - prowadzenie Maria Glegoła- Szczap
 • 17 kwietnia 2012 - prowadzenie Konrad Sobczyk

 

Cena jednego spotkania
50 zł plus VAT czyli 61 zł 50 gr.

Opłaty
Po uzyskaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, prosimy o dokonanie wpłaty za udział w superwizji najpóźniej na tydzień przed terminem spotkania, na rachunek:
mediatorzy.pl Sp  z o.o.
Nr rachunku 07 2130 0004 2001 0455 1719 0001
Volkswagen Bank Polska
z dopiskiem „grupa superwizyjna”

Brak terminowej wpłaty traktujemy jako równoznaczny z rezygnacją z udziału w superwizji.

Osoby, które opłacą z góry trzy sesje prosimy o przesłanie informacji o udziale w danej sesji na tydzień przed jej terminem. Ewentualne wolne miejsca będą wykorzystane przez osoby, które zgłoszą się po terminie płatności (decyduje kolejność zgłoszeń).

Zgłoszenia
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .  O zakwalifikowaniu na sesję decyduje kolejność zgłoszeń! 

Rodzaje superwizji

Poza superwizją grupową prowadzimy superwizję indywidualną oraz superwizję zespołów mediacyjnych (par mediatorów).

Cena 123 zł za 60 minut

 


 

 

Superwizorzy:

 

Maria Glegoła- Szczap

Mediatorka, rekomendowana trenerka Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, absolwentka szkolenia dla superwizorów mediacji prowadzonego przez niemieckich superwizorów mediacji Juttę Lack-Strecker i Petera Kunkela.  Z wykształcenia  psycholog, biegły sądowy z zakresu psychologii, od wielu lat współpracuje z Fundacją „Dzieci Niczyje”.  Przez dwie kadencje (do czerwca 2010 r.) wiceprezeska Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Jest członkinią Komisji ds. Standardów  i Certyfikacji SMR.  Mężatka, ma dwóch dorosłych synów podróżujących po świecie.

Agnieszka Olszewska

Politolożka, mediatorka, trenerka psychoedukacji. Absolwentka Podyplomowego Studium Terapii i Treningu Grupowego na UW, od 2008 roku szkoli się w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej. Od 2003 roku zawodowo zajmuje się mediacją, specjalizując się  w mediacji rodzinnej, wielokulturowej i karnej.  Prywatnie mama Zuzanny i Tymona.

Magdalena Fronczewska

Mediatorka rodzinna, psycholog, absolwentka Podyplomowego Studium Terapii i Treningu Grupowego  na UW oraz Szkoły Trenerów Mediacji Rodzinnej. Trenerka umiejętności społecznych - pracuje z dorosłymi i młodzieżą. Członkini i trenerka Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. W trakcie szkolenia psychoanalitycznego - od lutego 2010 w Studium Psychoterapii Analitycznej.

 Konrad Sobczyk

Mediator, trener, superwizor mediacji.   Mediacją zajmuje się od 2000 r. Ukończył dwuletnią szkołę mediacji (zgodną z wytycznymi Europejskiej Karty ds. Prowadzenia Mediacji) w Berlińskim Instytucie Mediacji oraz Szkołę Trenerów Mediacji Rodzinnej. Rekomendowany mediator i trener  Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwent szkolenia dla superwizorów mediacji prowadzonego przez niemieckich superwizorów mediacji Juttę Lack-Strecker i Petera Kunkela. Mediator w projekcie “Mediacja w międzynarodowych konfliktach dotyczących opieki nad dziećmi” MiKK e.V. Ulubionym słowem w mediacji jest „fehlerfreundlich” czyli zgoda na niedoskonałość, na poszukiwanie i błądzenie oraz szukanie rozwiązań i pomysłów odpowiadających uczuciu bycia w zgodzie z sobą, a nie dobrych czy złych.

Aktualności

Salon mediacji 18.04.2019
 Serdecznie zapraszamy prawników, sędziów oraz mediatorów na  SALON MEDIACJI:  Mediacja międzynarodowa – nowe prawo spadkowe w UE 18 kwietnia 2019 r. (10.00-13.00)Sąd Okręgowy w Warszawie, Al. Solidarności 127, Sala 400 Spotkanie jest okazją do zapoznania się z rozporządzeniem 650/2012, które w...
Czytaj dalej

FOMENTO
... Mediatorzy.pl są partnerem projektu FOMENTO „Wspieranie mediacji transgranicznych w sprawach cywilnych i spadkowych” współfinansowanego przez Komisję Europejską. Celem jest zapobieganie konfliktom w transgranicznych sprawach cywilnych i rodzinnych, w szczególności w sprawach dotyczących...
Czytaj dalej

Robert Boch w TVP2 - Pytanie na śniadanie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji Robert Boch odpowiadał na pytanie: Kim jest mediator? Opis programu: W Polsce coraz częściej ludzie korzystają z pomocy mediatorów. Coraz częściej sami szukają kontaktu z nimi, nie czekając na propozycję np. od adwokata. Kim jest mediator i w jakich...
Czytaj dalej

Mediacje rodzinne - ksiązka Agaty Gójskiej
Miło nam donieść, że Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego wznowiły książkę Agaty Gójskiej nt mediacji rodzinnych. Książka jest już w sprzedaży! Mediacje rodzinne - Agata Gójska. Książka dotyczy mediacji w sprawach rodzinnych, w szczególności związanych z rozwodem. Prezentuje wiedzę teoretyczną...
Czytaj dalej

Lepszy rodzic - warsztaty
Dbamy o wszelkiego rodzaju rozwój. Dlatego polecamy warsztaty, które będą się odbywać w naszej siedzibie. Nine to five - jesteś profesjonalistą, 24 h na dobę - rodzicem.Potraktuj tę rolę równie profesjonalnie.Zapraszam na II cześć cyklu warsztatów “Lepszy Rodzic” .Wejdź w buty swego dziecka,...
Czytaj dalej

Zapraszamy na szkolenia w 2017
Trwa rekrutacja na nowe szkolenia przygotowujące do roli mediatora rodzinnego. Serdecznie zapraszamy do udziału! Szkolenie specjalizacyjne - "Mediator Rodzinny II"  
Czytaj dalej