Warsztat rozwijający kompetencje w kontekście międzynarodowym.

 

Serdecznie zapraszamy prawników oraz mediatorów po szkoleniu podstawowym oraz mediatorów z doświadczeniem zawodowym na szkolenie w ramach projektu FOMENTO:

 

 MEDIACJA W MIĘDZYNARODOWYCH
SPRAWACH SPADKOWYCHCele szkolenia:

Zwiększenie świadomości dotyczącej nowych regulacji spadkowych UE w kontekście prowadzenia międzynarodowych mediacji spadkowych.
Podniesienie skuteczności prowadzonych postępowań.

Po szkoleniu uczestnicy:

 • będą znali nowe regulacje dotyczące spadków w UE;
 • będą potrafili efektywnie zaplanować i przeprowadzić mediację transgraniczną;
 • poznają narzędzia analizy konfliktu spadkowego;
 • poznają techniki pracy z silnymi uczuciami związanymi z żałobą;
 • poznają wymiary różnic kulturowych, które mogą mieć wpływ na przebieg konfliktu z kontekstem międzynarodowym.


Bloki tematyczne:

 1. Analiza przypadku – aspekty prawne: nowe rozporządzenie spadkowe UE (650/2012).
 2. Analiza przypadku – aspekty pozaprawne: różnice kulturowe, proces żałoby.
 3. Planowanie postępowania mediacyjnego z kontekstem międzynarodowym: ko-mediacja, miejsce, czas, kwestie językowe.
 4. Symulacja mediacji z wykorzystaniem poznanych narzędzi.
 5. Współpraca z ekspertami prawnymi.
 6. Mediacja przed-spadkowa.


Prowadzenie:

Dr Anna Wysocka-Bar
Jest pracownikiem naukowym Katedry Prawa Prywatnego Międzynarodowego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie spadkowym. Jej zainteresowania obejmują też prawo spadkowe w aspekcie porównawczym oraz problematykę opodatkowania spadków. Gościnnie wykładała na Uniwersytetach w Mediolanie i Ferrarze oraz w Pekinie. Jest autorką publikacji z międzynarodowego prawa spadkowego i rodzinnego. Jest doradcą podatkowym i radcą prawnym.

Agnieszka Olszewska
Mediatorka, trenerka, członkini zespołu klinicznego SPR Bemowo. Specjalizuje się w mediacji rodzinnej i wielokulturowej. Ukończyła międzynarodowe szkolenie dla mediatorów międzykulturowych (TIM) Brussels 2011 oraz szkolenie dla superwizorów mediacji. Prowadzi szkolenia z zakresu mediacji wielokulturowej/transgranicznej m.in. dla International Mediation Allinace (IMA) w Niemczech, Włoszech, Rady Sądowniczej w Belgii, Academy of European Law (ERA) na Łotwie.

Robert Boch
Mediator, konsultant i trener. Pracuje nad rozwojem komunikacji oraz zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów od końca lat 90-tych. Autor wielu publikacji  dotyczących rozwiązywania konfliktów i mediacji. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i Szwedzkiego Forum Mediacji. Prowadzi mediacje i szkolenia dla osób prywatnych, organizacji i firm.

Miejsca:

GDAŃSK7 kwietnia 2019 r. (9.00-17.00) Lista uczestników zamknięta!
NOVOTEL GDAŃSK CENTRUM, ul. Pszenna 1, 80-749 Gdańsk.
Koszt szkolenia: do 15 marca: 250 zł, od 15 do 30 marca: 350 zł.

WARSZAWA25 maja 2019 r. (9.00-17.00)
Centrum konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa.
Koszt szkolenia: do 1 maja: 250 zł, od 1 do 21 maja: 350 zł.

BIAŁYSTOK8 czerwca 2019 r. (9.00-17.00)
Izba Adwokacka w Białymstoku, ul. Przejazd 2 A, 15-430 Białystok.
Koszt szkolenia: do 10 maja: 250 zł, od 10 do 31 maja: 350 zł.

Liczba miejsc: 16-20

Zgłoszenia:

Prosimy o przesłanie maila z informacją o zgłoszeniu i wpłacie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule proszę wpisać: „MEDIACJA W MIĘDZYNARODOWYCH SPRAWACH SPADKOWYCH – MIASTO” (np Warszawa)

Wpłaty:

Wpłaty na konto Mediatorzy.pl Sp. z o.o. - Volkswagen Bank Polska 07 2130 0004 2001 0455 1719 0001

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej:
www.fomentonet.eu

 

Aktualności

Salon mediacji 18.04.2019
 Serdecznie zapraszamy prawników, sędziów oraz mediatorów na  SALON MEDIACJI:  Mediacja międzynarodowa – nowe prawo spadkowe w UE 18 kwietnia 2019 r. (10.00-13.00)Sąd Okręgowy w Warszawie, Al. Solidarności 127, Sala 400 Spotkanie jest okazją do zapoznania się z rozporządzeniem 650/2012, które w...
Czytaj dalej

FOMENTO
... Mediatorzy.pl są partnerem projektu FOMENTO „Wspieranie mediacji transgranicznych w sprawach cywilnych i spadkowych” współfinansowanego przez Komisję Europejską. Celem jest zapobieganie konfliktom w transgranicznych sprawach cywilnych i rodzinnych, w szczególności w sprawach dotyczących...
Czytaj dalej

Robert Boch w TVP2 - Pytanie na śniadanie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji Robert Boch odpowiadał na pytanie: Kim jest mediator? Opis programu: W Polsce coraz częściej ludzie korzystają z pomocy mediatorów. Coraz częściej sami szukają kontaktu z nimi, nie czekając na propozycję np. od adwokata. Kim jest mediator i w jakich...
Czytaj dalej

Mediacje rodzinne - ksiązka Agaty Gójskiej
Miło nam donieść, że Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego wznowiły książkę Agaty Gójskiej nt mediacji rodzinnych. Książka jest już w sprzedaży! Mediacje rodzinne - Agata Gójska. Książka dotyczy mediacji w sprawach rodzinnych, w szczególności związanych z rozwodem. Prezentuje wiedzę teoretyczną...
Czytaj dalej

Lepszy rodzic - warsztaty
Dbamy o wszelkiego rodzaju rozwój. Dlatego polecamy warsztaty, które będą się odbywać w naszej siedzibie. Nine to five - jesteś profesjonalistą, 24 h na dobę - rodzicem.Potraktuj tę rolę równie profesjonalnie.Zapraszam na II cześć cyklu warsztatów “Lepszy Rodzic” .Wejdź w buty swego dziecka,...
Czytaj dalej

Zapraszamy na szkolenia w 2017
Trwa rekrutacja na nowe szkolenia przygotowujące do roli mediatora rodzinnego. Serdecznie zapraszamy do udziału! Szkolenie specjalizacyjne - "Mediator Rodzinny II"  
Czytaj dalej